SEZÓNA 2020

Napriek komplikáciám s pandémiou Covid-19 sa nám podarilo odjazdiť niekoľko 24-hodinových pretekov. Najúspešnejším bola 24-hodinovka v Hodoníne, kde sme obhájili 1. miesto. Ďalšími pretekmi v susedných čechách mala byť pržská májova 24-ka, ktorá sa nakoniec uskutočnila v septembri a vyjazdili sme si v nej pekné 3. miesto. V tom istom mesiaci sme sa zúčastnili aj pretekov v talianskom Jesole, kde sme skončili na 5. pozícii, rovnako ako minulý rok. Prvý krát sme sa vydali na preteky do Bulharska a v Haskove sme skončili na 4. mieste, len 3 sekundy za stupienkami víťazov.

Najdôležitejším podujatím roku 2020 malo byť medzinárodné finále Sodi World Series v Dubaji, ktoré bolo ale presunuté až na február 2021.
S prípravou tak naďalej pokračujeme v zimných mesiacoch.

V domácej hale MAX60 sa nám dokonca podarilo usporiadať viacero pretekov SWS.

Veríme, že rok 2021 bude pre motoršport priaznivejší.

dve pódiovéumiestnenia v afrike

Neskutočný úspech v africkom Maroku sa nám podaril v novembri 2019. Naši jazdci hosťovali v dvoch rôznych tímoch na dvoch 24-hodinovkách v marockom Agadire, z ktorých sme domov doniesli najprv 2. mieste a dva týždne na to následne víťazstvo.

Simon Suchovský a Zdeněk Ošťádal dokázali vybojovať pódiové umiestnenia v medzinárodnej konkurencii

POSTUP MEDZI EURÓPSKU NASCAR ELITU

Neostávame len pri motokárach. V septembri sa Michaela Dorčíková zúčastnila pretekov série NASCAR Whelen Euro Series, ktorá je európskou odbodou populárnych amerických pretekov. V ťažkej konkurencii najvyššej divízie Elite 1 sa v sobotu 21.9. na nemeckom Hockenheimringuumiestnila na 17. mieste, medzi 29-timi jadzcami ako Jacques Villeneueve (majster sveta F1), či dvojnásobný majster NWES Alon Day.

5. TÍM VO VYTRVALOSTINA SVETE

Skončili sme na 5. mieste na celosvetovom finále Sodi World Series International Finals 2019 spomedzi 40 tímov. Preteky sa konali v polovici júla na okruhu v talianskom Lignane. Naším cieľom aj naďalej ostáva pódiové umiestnenie a v rámci kvalifikácie v roku 2019 sa budeme snažit opäť kvalifikovať na svetové finálne SWS.

OPAT IDEME NA SVETOVE FINALE - SODI WORLD SERIES 2019

Kedze sa nam podarilo umiestnit sa celkovo na 6. mieste v svetovom rebricku motokarovej serie Sodi World Series, kvalifikovali sme sa opat na svetove finale tejto serie, ktore sa v roku 2019 bude konat na motokarovej trati v spanielskej Valencii. Do jula mame cas natrenovat na svetovu spicku.

TÍM YOUNG & WILD NA 2. MIESTE NA 24-HODINOVKE V NEMECKOM AMPFINGU!

Vikend 22. – 23. aprila sme sa zucastnili nasich prvych 24-hodinovych pretekov serie Sodi World Series na vonkajsom okruhu v nemeckom Ampfingu, kde sa nam podarilo umiestnit sa na 2. mieste z celkoveho poctu 26 timov, v ktorych boli jazdci zo 7 roznych krajin. Nas tim tvorili Simino Suchovský, Zdenda Ošťádal, Michaela Dorcikova a Jakub Cafourek, s manazermi Martin Suchovsky a Zdeněk Ošťádal, cize sme mali naozaj Cesko-Slovenske zlozenie :)

Dokonalym zaciatkom bola kvalifikacia, ktoru Zdenko vyjazdil na pole position. Priebeh pretekov bol pre nas pomerne bezproblemovy, kedze sme sa ani raz nedostali mimo TOP5 a aj napriek 1-kolovej penalizacii za boxovu ulicku sa nam podarilo ukoncit preteky len 2.5 kolovou stratou na vitazov. Tym, ze startovka bola obsadena 26 timami, dostali sme sa takmer ku kazdej motokare a preteky boli teda naozaj o jazdcoch a nie o technike. Vdaka dobrej priprave sa ani jedna z motokar pocas pretekov nepokazila, co je naozaj vynimocnym ukazom a mechanikom z Kartbahn Ampfing patri velka pochvala.

Vytrvalostne preteky su v nasom time velmi oblubene, kedze su skuskou nie len fyzickej ale aj mentalnej vytrvalosti, odolnosti jazdcov a schopnosti prisposobit sa meniacim sa podmienkam na trati pocas celeho trvania pretekov. Tu sa musime podakovat aj damam, ktore sa cely cas starali o jazdcov, ich pohodlie a plne zaludky - Mirka a Ivka, a taktiez dodatocnej podpore z Brna - Jakub Adam a Nicole Protivova.

VELKONOCNA PRIPRAVA NA SVETOVE FINALE - 7. MIESTO

Preco sme Velkonocne sviatky stravili v talianskom meste Lignano a nie doma? Konal sa totiz 12-hodinový závod, ktory pre nas znamenal velmi dolezitu pripravu na nastavajuce svetove finále Sodi World Series Final 2018, ktore sat u bude odohravat v juni.

Pocasie si z nas naozaj robilo srandu cely vikend a zazili sme naozaj asi vsetko: vietor, dazd, krupy ale aj 25 stupnove slniecko. Aby to bolo zaujimavejsie, pocas samotnych pretekov nam zaprsalo 3 krat a trat a podmienky na nej sa tak neustale menili. Ani to nam ale neprekazalo a snazili sme sa co najlepsie zzit s aktualnymi podmienkami.

Simon a Zdenko sli na vode tak dobre, ze v niektorych kolach robili az o sekundu rychlejsie casi nez konkurencia a Miska dokonca zajazdila druhe najrychlejsie kolo celych pretekov. Dojazdili sme sice az na 7. mieste (po technickych problemoch s dvoma motokarami), no ziskali sme cenne skusenosti v priprave nan as junovy boj so svetovou elitou.